top of page

Tahribatsız Muayene Eğitimi

Ülkemizin önde gelen tahribatsız muayene belgelendirme kuruluşlarından birisi olan BURSAM NDT yoğun bir eğitim programıyla Lisans ve Yüksek Lisans eğitimi alan gençlere TAHRİBATSIZ MUAYENE eğitimi verdi.

Programa katılan elliden fazla öğrenci farklı yöntemlerde muayene teknikleri hakkında önemli bilgiler elde etmenin yanında bu yöntemlerin uygulama aşamasında kullanılan ve BURSAM NDT’nin AR-GE merkezinde YERLİ ÜRETİM olarak üretilen UFD-101-T markalı Ultrasonik Hata detektörünü ve EDDY-CURRENT cihazını kullanma ve test etme imkanı buldular.

Doç. Dr. Yaver Samedov tarafından verilen eğitimlerde öğrencilere Tahribatsız Muayene eğitimi yanında bu alanda yetkinleşen kişilerin iş imkanları geleceğe yönelik yeni teknolojik gelişmeler hakkında da bilgi verildi.

Doç. Dr. Yaver Samedov bu tür eğitimlerin ilerleyen süreçte Türkiye’nin farklı bölgelerinden üniversitelerde ve Avrupa Birliği Projeleri kapsamında daha geniş katılımlı olarak gerçekleştirileceğinin altını çizdi.

Eğitim sonunda katılım sertifikası verilen gençler eğitimin arge mühendisliği açısından oldukça verimli geçtiğini belirttiler.


AR-GE Mühendis Yetiştirme Projesi
Tahribatsız Muayene Eğitimi
#tatil

145 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page